Zeneovi

Zeneovi – Hangszeres zene

A zeneovi célja, hogy minden gyermek életkortól és adottságaitól függetlenül felfedezze a zenélés örömét.

A zene harmonikusan fejleszti a gyermek egész személyiségét, ezért fontos a zenei kreativitás fejlesztése.

Oktató eszközeink: gitár, furulya, xilofon, dob, triangulum és különböző ritmushangszerek csörgők. Segítségükkel élvezetessé tesszük a zene megértését és készség szintű elsajátítását.

A foglalkozások színesek, amit lehet, kipróbálunk, megtapasztalunk, megélünk.

Ez egy kicsit más, mint a hagyományos óvodai ének foglalkozás. Óvodásaink játékos improvizációra épülő zenei tevékenység közben fedezhetik fel eddigi ki nem aknázott képességeiket.

A tevékenység célja: közös éneklés, közös játék örömének megéreztetése, hogy azon keresztül formálódjon a gyermekek zenei ízlése, esztétikai fogékonysága. A gyermekek jussanak minél több olyan zenei élményhez, ami megalapozhatja zenei anyanyelvüket.

Legkedveltebb az „X-FAKTOR”-os játékunk, igazi dobogókkal, játékmikrofonokkal és fényekkel.

Ebben a játékban azok a gyerekek is megnyílnak akiket nagyon nehéz szóra bírni.