Művész Klub

Művész klub – kézműves kreatív foglalkozások

Kézműves foglalkozásainkon minden korosztály megtalálja a kedvére való elfoglaltságot.

Évente több alkalommal adunk lehetőséget arra, hogy a szülők együtt alkossanak gyermekeikkel a látványos és szórakoztató kreatív programjainkon. Ilyenkor ügyes kezű óvodásaink segítenek szüleiknek apró ajándékokat, kézműves tárgyakat készíteni.

Az alkalmazott hagyományos kézműves és újabb technikák számos lehetőséget biztosítanak arra, hogy óvodásaink valóban élvezzék a kézműveskedést és megismerkedjenek az anyagok hagyományos és újszerű felhasználásával, valamint átéljék a kreatív egyéni és közösségi alkotás élményét, az alkotás örömét.

Alkalmazott technikák:

Festés:                                    Mintázás:                                    Vegyes technikák:

arcfestés                                 só-liszt gyurma                            varrás

levélnyomat                           agyagozás                                    játék készítés

nyomda                                  mézes-kalács készítés                 dekupázs

üvegfestés stb…                     makettkészítés stb…                    gyöngyfűzés stb…

A tevékenység célja: a gyermekek élmény- és fantáziavilágának képi, téri szabad önkifejezése. A gyermekek tér-forma-szín képzetének gazdagítása, esztétikai érzékenységük, szép iránti nyitottságuk, igényességük alakítása.