Művész Klub

Művész klub – kézműves kreatív foglalkozások

Az alkalmazott hagyományos kézműves és újabb technikák számos lehetőséget biztosítanak arra, hogy óvodásaink valóban élvezzék a kézműveskedést és megismerkedjenek az anyagok hagyományos és újszerű felhasználásával, valamint átéljék a kreatív egyéni és közösségi alkotás élményét, az alkotás örömét.

Évente több alkalommal adunk lehetőséget arra, hogy a szülők együtt alkossanak gyermekeikkel a látványos és szórakoztató kreatív programjainkon. Ilyenkor ügyes kezű óvodásaink segítenek szüleiknek apró ajándékokat, kézműves tárgyakat készíteni.

A tevékenység célja: a gyermekek élmény- és fantáziavilágának képi, téri szabad önkifejezése. A gyermekek tér-forma-szín képzetének gazdagítása, esztétikai érzékenységük, szép iránti nyitottságuk, igényességük alakítása.

Alkalmazott technikák:

Festés:                                    Mintázás:                                    Vegyes technikák:

arcfestés                                 só-liszt gyurma                            varrás

levélnyomat                           agyagozás                                    játék készítés

nyomda                                  mézes-kalács készítés                 dekupázs

üvegfestés stb…                     makettkészítés stb…                    gyöngyfűzés stb…